אודותי

אני נירית,עוסקת בעיצוב פנים ותכנון בתים.

אני אוהבת אסתטיקה, חומרי גלם, טכנולוגיות חדשות, קיימות, תנועה, וטבע. אבל יותר מכל, אני אוהבת לעבוד עם אנשים. עבורי, עבודת העיצוב והתכנון היא ליווי לתהליך שהלקוחות שלי עוברים עם עצמם. כשאני ניגשת לתכנן את חלל המחייה של לקוחותיי, נוצרת ביננו היכרות מאד קרובה וייחודית, ובה אני מתבוננת ולומדת להכיר את התהליכים המשפחתיים היומיומיים שלהם, החל מארגון הילדים בבוקר וכלה בשתיית היין של הערב אחרי שהילדים כבר עזבו את הבית. לכן אני מתייחסת לכל מטר שאני מתכננת ביראת קודש, כדי להגשים את חלומותיהם של לקוחותיי, תוך מתן מענה לצרכיהם והתחשבות ביכולתם הפיננסית.

במהלך השנים פיתחתי שיטת עבודה המתבססת על כמה עקרונות מהותיים:

תנועה נכונה במרחב

נקודת ההתחלה שלי בתכנון ועיצוב היא מתן חשיבות עליונה לנוחות ונעימות בבית. או במלים אחרות, תכנון החלל בבית צריך לענות על הזרימה של דיירי הבית בחלל, ועל הצרכים שלהם. מתוך התפיסה הזאת, תמיד אשתדל שלא "לשרוף" שטח על מסדרונות לדוגמה, אלא לייצר מרחבי תנועה חופשיים. לכן התכנון הארגונומי של הבית הוא המפתח מבחינתי לתכנון ועיצוב פנים נכון.

אין "יפה" נכון. יש "יפה" מתאים

בואו נשים את זה על השולחן – העולם מלא ביפה, ואין יפה אחד שהוא נכון. אם זה יפה לכם, זה הופך להיות מקור ההשראה שלי לפרויקט שלכם. לכן הפרויקטים שלי שונים זה מזה מאוד, ונבנים תוך זיהוי הסגנון האישי של כל לקוח. בסופו של דבר, תכנון הבית שלכם הוא היצירה המשותפת שלי יחד אתכם.

הערך בשימור וקיימות

לא תמיד צריך הכל "מהניילונים." אני לא מאמינה שצריך בכל מחיר להרוס את כל מה שיצרתם ואספתם עד היום ולקנות הכל מחדש. יש ערך בשימור הפריטים והאלמנטים שמאפיינים את האופי הייחודי שלכם. תכנון נכון יכול להכיל ואף להעצים פריטים קיימים ואהובים. וכשמחליטים כן לחדש ולקנות, ישנן אופציות מגוונות לקנייה חסכונית וירוקה, כגון מחזור משטחים, חידוש רהיטים ישנים, חסכון באנרגיה על-ידי תאורת לדים, בחירת מוצרי חשמל בהתאם לדירוג האנרגטי שלהם, שימוש בפתרונות חכמים שמקטינים את הצריכה, וכן הלאה. 

הגנריות מסוכנת: טרנדים או שורשים?

לכל משפחה יש את השורשים שלה, את הזהות התרבותית, המשפחתית ואף העיצובית שלה. כשרודפים אחרי הטרנד החדש, השורשים הללו הולכים לאיבוד, והטרנד מהר מאוד הופך להיות מיושן ממילא. אני עובדת עם לקוחותיי לפי הקו האישי של הבית, של האישיות והצרכים של דיירי הבית, ולא לפי הטרנד הגנרי החולף. 

 

חומרי גלם

בגלל היכרות מעמיקה עם עולם הבנייה (ראו פירוט בהמשך), יש לי ניסיון בעבודה עם חומרי גלם רבים וטכנולוגיות בנייה מגוונות. לכן, ברגע שנבחר הקו העיצובי, אני יודעת לנתב את הלקוח אל המקומות הנכונים בשוק כדי לקבל את הסחורה הטובה ביותר, החל מתכנון התאורה, דרך בחירת הריהוט, הריצוף, קרמיקה, אמבטיות, וכלה בצבעוניות וטקסטורות, טקסטיל וסטיילינג – אני עובדת עם מבחר גדול של מקומות וספקים בשוק כדי שאוכל להתאים את המוצרים הנכונים ללקוחות הרלוונטיים. 

רקע

לפני למעלה מעשור סיימתי לימודי עיצוב פנים במכללת קווים ומאז אני מתכננת ומעצבת בתים משרדים וחללים מסחריים. ומלווה את לקוחותיי בתהילך התכנון , הבנייה, השיפוץ, והעיצוב של הבתיהם והמשרדיהם.

אני בת מושב, ובשל כך החיבור שלי לאדמה לטבע ולצומח מהווים את מקור השראה המשמעותי שלי.

לימדתי נגרות ומתכת, והתמחתי בתחומי הבניה, כך שאני פועלת מתוך ידע טכנולוגי רחב ומבוסס.

עברתי קורס קווצינג מה שנותן לי כלים מצויינים בהובלת תהליך הבניה.

בעבר גם הקמתי את מערך העובדים התאילנדים בחקלאות . בתקופת השיא ניהלתי אלפי עובדים בכ-400 ישובים ברחבי הארץ.