דף הבית   |  אודות  |  פרויקטים  |  כיצד לתכנן?  |  בניה ירוקה  |  כתבו עליי  |  שאלות תשובות  |  טיפים  |  צור קשר

 

 
 

 

עיצוב פנים טוב

 

בית בהתאמה אישית- תהליך העבודה נעשה במשותף עם הלקוח וביחד אנחנו תופרים את בית החלומות שיתאים לצרכיו, מידותיו, העדפותיו, אהבותיו ואורח חייו.

 

ניתוח צרכים– גיבוש הקונספט העיצובי והסקיצות הראשוניות מתבסס על ניתוח צרכים מעמיק הלוקח בחשבון את ההעדפות השונות של בני הבית ואת אורח חייהם. בשלב זה אני פורסת בפני הלקוח את כל האפשרויות הקיימות ויחד אנו עומדים על המשמעויות של כל בחירה וההשלכות שלה על ההתנהלות היומיומית בבית. כך מתחברים הרצונות והחלומות של כל בני המשפחה והצרכים המעשיים שלהם ונמצא שביל הזהב אל הבית המושלם.

 

עיצוב פונקציונאלי- בעבודתי מושם דגש על תכנון פונקציונאלי שהוא, לטעמי, הדבר החשוב ביותר לחיי המשפחה. זאת מבלי לוותר על האסתטיקה, החלומות והסגנון האישי. 

 

חיבור בין פנים וחוץ- בעיצוב של בית צמוד קרקע הגינה הופכת להיות חלק חשוב ומרכזי בתכנית, ולכן אני משלבת את תכנון החוץ והפנים כחוויה משותפת והרמונית.  

 

תכנון תקציבי- בכל הליך של בנייה ושיפוץ יש לתקציב משקל רב. לשם כך אני מקפידה לתכנן ביחד עם בני המשפחה את עיצוב הפנים והתאמתו ליכולת הכספית ולסדרי העדיפות שלכם.

 

ליווי טכני מקצועי- את תכנון החללים צריך לתרגם בשטח לתכנון המערכות התומכות – דוגמת תאורה, מיזוג אויר, נקודות מים וחשמל. השירות אותו אני מעניקה ללקוחתי כולל ליווי מקצועי וההתמודדות עם ההיבטים הטכניים, תחום שבו אני ממקסמת את הניסיון הרב שצברתי בניהול שיפוצים.

 

הדמייה תלת ממדית- בשלב שבין הכנת תוכנית העיצוב לתחילת העבודות ניתן להפיק הדמיות תלת ממדיות ו/או הדמיות בפוטו-שופ על מנת לראות את התמנה השלמה, לצפות מראש את המראה הסופי של הבית, ובמידת הצורך לערוך התאמות ושינויים לפני הביצוע.

 

 

מהו עיצוב פנים טוב?

 

עיצוב פנים הוא אומנות שימושית. ניתן להגדיר אותו כריקוד העדין בגבולות השילוש הקדוש - צרכים ורצונות, תקציב נתון והחלל הקיים.

כיצד תדעו לבחור מעצב פנים מוכשר שידע להתמודד עם הכוריאוגרפיה?

כל התשובות לפניכם

עיצוב פנים הוא תחום התמחות במקצוע האדריכלות, הנקרא גם אדריכלות פנים. בניגוד לאדריכלות, הוא אינו עוסק בתכנון של מבנים שלמים ובהיבטים אורבאניים, אלא מתמקד בפנים החלל המעוצב (בית, משרד, מבנה ציבור).
מעצב הפנים יכול לטפל בבית הנמצא בשלב התכנון הראשוני או הבנייה מהרמה של החלוקה הפנימית לחללים ועד לבחירת הכרית המונחת על ספות הסלון, או, לחילופין, לעסוק בשדרוג חללים קיימים.

נקודת המוצא של מעצב הפנים היא האדם בתוך הסביבה הבנויה. תכנון העיצוב נשען על צרכיו היומיומיים של האדם, על הרגליו והרגלי המשפחה, על סגנון ואורח חייהם, וכמובן על טעמם האישי והעדפותיהם. בדומה לכך – עיצוב פנים של משרדים מבוסס על צרכי החברה וצרכי העובדים, תוך שימת לב מרבית להיבטים חשובים בהנדסת אנוש. האווירה שייתן העיצוב תשפר את התחושה של העובד במקום העבודה

 

 

שלבי עבודה עם מעצב פנים

 

מעצב פנים טוב יתחיל בניתוח הצרכים והרצונות של הלקוח ולא יתחיל בעבודתו לפני שילמד אותם לעומק, כמו גם את מאפייני החלל אותו הוא עומד לעצב. עבודת ההכנה שלו תכלול ניתוח צרכים מעמיק במסגרתו הוא ידע לשאול את השאלות הנכונות ולהיות קשוב ללקוח. את התשובות הוא יתרגם לעיצוב מעשי שיתאים כמו כפפה לידו של הלקוח.

 

מעצב פנים טוב ידע להתמודד עם כל תקציב ולהפיק ממנו את המקסימום. הוא ינחה את הלקוח וייתן את המלצותיו לגבי החלוקה האופטימאלית של התקציב, על בסיס ניתוח הצרכים ובהתאם לסדרי עדיפויות ולאפשרויות הקיימות. מעצב טוב יודע להתנהל בגמישות וביצירתיות מבלי לחרוג ממסגרת התקציב, תוך שהוא משחק בין האלטרנטיבות הרבות המוצעות בשוק.

 

מעצב פנים טוב ישכיל לנצל את החלל באופן מקסימאלי מבחינה פרקטית ועיצובית. הוא ידע להפוך שטח קטן למקום הנותן תחושה של גודל ומרחב, הוא ידע להפוך מגבלות ליתרונות, הוא ידע להאיר חללים חשוכים על ידי שינוי במיקום החלונות, שינוי בתאורה, או אפילו באמצעות שינוי בצבעים הקיימים בלבד. לכל אורך עבודת העיצוב הוא יקפיד על פונקציונאליות לצד אסתטיקה.

 

מעצב פנים טוב ידע להגדיר במדויק את הצרכים עבור כל חדר בנפרד (מטבח, סלון, חדרי שינה, חדרי רחצה) תוך שהוא יוצר קו עיצובי המשותף לכולם לצד פרקטיות ונוחות ללא פשרה.

 

מעצב פנים טוב יתייחס לבית ולסביבתו החיצונית (חצר, גינה, מרפסת) כאל יחידה אחת שלמה המדברת באותה שפה. הוא יצור דיאלוג וזרימה בין החוץ לפנים שיעצימו את עבודת העיצוב הכוללת.

 

מעצב פנים טוב לא ינוח על זרי הדפנה. גם אם צבר מוניטין ורכש את אמונם של לקוחותיו, הוא חייב יהיה להקפיד להתעדכן באופן תדיר במגמות ובחידושים בתחום

 

 

כיצד תדעו לבחור מעצב פנים מוכשר?

 

אכן בחירת מעצב פנים היא החלטה לא פשוטה בעלת השלכות מכריעות על תהליך השיפוץ והעיצוב ועל התוצאה הסופית. בבחירת מעצב חשוב לתת את הדעת על מספר פרמטרים:

תקשורת טובה וחיבור אישי – למה שאנחנו קוראים "כימיה" יש השפעה מהותית על האופן בו יתנהל התהליך. עבודת השיפוץ עשויה להיארך זמן ותקשורת זורמת וברורה מתחייבת לצורך ניצול יעיל שלו. תקשורת טובה היא אבן היסוד בעבודה מוצלחת עם מעצב פנים. בפגישת ההיכרות עליכם להרגיש שאתם חופשיים לשאול שאלות, שאתם מקבלים מענה לשאלותיכם, ושבאופן כללי "יש עם מי לדבר".

 

פורטפוליו – בקשו לראות תיק עבודות, ובעיקר עבודות מסוג דומה לזו שאתם מתעניינים בה (עיצוב בית מחדש/שיפוץ/עיצוב פנים למשרד). כך תקבלו מושג כללי לגבי יכולות המעצב וגם תוכלו לקבל רעיונות.

 

המלצות – בקשו לדבר עם לקוחות. בדקו איתם כיצד התרשמו מרמתו המקצועית של המעצב, האם התוצאה הסופית היא לרוחם, האם התהליך עצמו התנהל לשביעות רצונם.

 

קרבה גיאוגרפית – העדיפו מעצב מהאזור שלכם (בקרבת מקום השיפוץ). באופן טבעי, הקרבה תשפיע על זמינותו של המעצב ותסייע במיוחד בשלבי הביצוע והפיקוח על העבודות בשטח.

 

שירותים נוספים ותהליך העבודה – בדקו אילו הדמיות יכול המעצב לתת לכם ומה מידת הגמישות והשינויים שניתן לעשות בתוכניות במהלך העבודה, בדקו האם המעצב מגביל את תחום השירות שלו לעבודת העיצוב בלבד או שהוא יכול וזמין גם להעניק שירותים נוספים ומשלימים שיקלו עליכם בהמשך, כמו, לדוגמא, הום סטיילינג בגמר השיפוץ. בנוסף, בדקו מה הניסיון שלו בפיקוח בשטח. האם עבודת העיצוב שלו מסתיימת בתוכנית מחשב במשרד או שהוא גם יודע ומקפיד לפקח על בעלי המקצוע העובדים ב"זמן אמת".

 

הצעת מחיר – לאחר פגישת ההיכרות ועם קבלת הצעת המחיר, הקפידו לוודא שהיא מפורטת וכוללת את כל הפרטים שסוכמו בעל-פה בפגישה. מה כוללת העבודה, מהם השלבים ומהו לוח הזמנים הצפוי, האם שכר הטרחה כולל גם ליווי ופיקוח בשטח, האם הוא כולל בחירת רהיטים ואביזרים לבית וכו'.

 

 

עיצוב שלוקח אתכם הביתה

 

עוברים לבית חדש וחולמים לעצב אותו כמו במגזין? הילדים פרחו מהקן ויש מקום לעשות שינויים והתאמות בבית?  החלטתם לפרגן לעצמכם ולרענן את עיצוב הבית בעזרת איש מקצוע ויד מכוונת? כל מה שאתם צריכים הוא עיצוב פנים מקצועי

עיצוב פנים מקצועי משרה אווירה נעימה של סדר, זרימה וניקיון, תוך ניצול מושלם של החלל.

עיצוב פנים מקצועי יוצר הרמוניה מושלמת בין כל המרכיבים שניכרת לעין בכל פינה בבית.

עיצוב פנים מקצועי תפור על פי מידותיהם האישיות של הדיירים והולם את אורח חייהם.

המומחיות שלי היא יצירת האיזון המדויק בין החלומות שלכם למציאות הנתונה, בין הצרכים הפונקציונאליים שלכם ליופי ואסתטיקה.

הניסיון שצברתי כולל עבודות עיצוב בכל סדרי הגדול – משיפוץ ועיצוב חלל ספציפי בדירה או בבית פרטי ועד לתכנון ועיצוב בית שלם.

 

 

עיצוב חדרי ילדים


תכנון נכון של חדר הילדים יסייע לכם להתמודד ביעילות עם הצרכים המשתנים שלהם ועם הרצונות המתחלפים.

 

חדר מעוצב בהרמוניה הוא חדר שמשרה אווירה נעימה ורגועה ופועל לטובתו של הילד המוצא בו את המרחב הפרטי והמוגן שלו, בכל גיל. השקעה בתכנון מראש ובעיצוב חכם תחסוך לכם כסף רב וכאבי ראש מיותרים ותוכיח את עצמה לאורך זמן, לשביעות רצון כולם.

 

עיצוב חדר הילדים הוא מורכב במיוחד משום שברוב המקרים החדר ממלא שתי פונקציות עיקריות ומנוגדות באופיין: מחד, החדר צריך לשמש את הילד למשחק ולאירוח חברים ולפיכך להיות אטרקטיבי ולהכיל משחקים וצעצועים, ומאידך, אותו חדר משמש גם כחדר שינה שבו אנחנו מבקשים להשרות אווירה נעימה ורגועה. תכנון טוב חייב לגשר על הפער הזה בהצלחה.

 

אתגר נוסף העומד בפנינו קשור במידת הגמישות שהחדר יאפשר בהמשך. טעות נפוצה היא לעצב את הממלכה הפרטית של הקטנים שלנו על פי רצונותיהם העכשויים. כהורים, אנחנו נוטים לחשוב לטווח הקצר ולעצב חדר חלומות לפי טעמם, אהבותיהם והעדפותיהם הנוכחיים. אבל כבוגרים אנו אמורים לזכור שחלומות וטעם של ילדים משתניםעםהזמן וככל שהם מתבגרים, ולכן חדר ילדותי מדי לא יעמוד במבחן הזמן. תכנון מראש לוקח בחשבון את העובדה שהחדר צריך לגדול עם הילד ולשרת אותו שנים רבות, ומאפשר שינויים שלא יכבידו על הכיס גם בעתיד.  

 

 

טיפים לתכנון נכון של חדרי ילדים:

 

1. עבודת הכנה -  ניתוח צרכים

לפני שאתם מתרוצצים בין החנויות היפות לרהיטי ילדים הגדירו לעצמכם לאילו גילאים אתם מייעדים את החדר, האם הוא ישמש את הילד לטווח רחוק או שבעתיד הוא יעבור לחדר אחר? האם עתיד להצטרף לחדר ילד נוסף בהמשך? האם החדר מיועד לשינה בלבד או גם כחדר משחקים? האם יש מגבלת חלל ונדרשים פתרונות מיוחדים כמו מיטת גלריה עם עמדת עבודה תחתיה או מיטת קומותיים לשני אחים? ולצד המגבלות - מהם הצרכים הפרקטים של הילד ומהן העדפותיו?

 

2. בטיחות לפני הכל

נושא הבטיחות מקבל משנה תוקף בעיצוב חדרי ילדים, בעיקר בגיל הרך. בבחירת הריהוט, חשוב להקפיד על ריהוט נושא תווי תקן (חומרים וצבעים שאינם רעילים, חיבורים מחוזקים), על פינות מעוגלות למניעת פציעות, על שטיחים מונעי החלקה ועל סורגים או נעילה בטוחה של החלונות.

 

2. עיקרון הגמישות

הקו המנחה בבחירת ריהוט לחדרי הילדים חייב להיות גמישות. מתוך מחשבה שהחדר אמור לשמש את הילד בעתיד, מומלץ לקנות רהיטים סולידיים בצבעים ניטראליים ושקטים שאינם נמאסים מהר. מיטת במה לבנה או בצבע עץ, לדוגמא, תוכל לשמש את הילד גם כשיגדל להיות נער, ואילו מיטה בצורת מכונית או מיטה מעוטרת בדמויות גיבורי על או פיות ונסיכות תתאים פחות בהמשך. אותו הדין לגבי שאר הרהיטים בחדר. באופן זה, תוכלו לגוון, לשנות את פני החדר ו"לבגר" אותו באמצעות השקעה באביזרים המשלימים ובטקסטיל, מבלי לחולל מהפיכות גדולות ויקרות.

 

3. קירות או לא להיות

הקיר הוא מקום נהדר לבטא אווירה. האפשרויות הן רבות וההשקעה הכרוכה בצביעת קיר מחדש אינה גדולה ובהחלט עשויה לחולל שינוי משמעותי. בגילאים הצעיריים אפשר לקשט את הקירות במדבקות ויניל נהדרות (שגם מוסרות מהקיר בקלות וללא סימנים) או בטפטים צבעוניים. המבחר הקיים הוא אדיר, אך כאשר מחפים קיר גדול או חדר שלם, מומלץ לא להיסחף לדוגמאות "עמוסות" מדי שמעייפות את העין וגורמות לחוסר שקט. לחלופין, אפשר לצבוע את הקיר בצבע מגנטי מיוחד עליו ניתן יהיה למגנט ציורים של הילד. בהמשך – כאשר הילד מתבגר, הוא יכול לבחור בין שפע צבעים וטקסטורות שקיימים היום בשוק.

 

4. אחסון, אחסון, ושוב - אחסון

מקומות אחסון הם סוג של תעודת ביטוח. נכון שמקומות אחסון לא מחנכים את הילדים לסדר את החדר, אבל כאשר הם קיימים הם בהחלט מקלים עליו במשימה. כאשר חדר הילדים משמש הן כחדר משחקים והן כחדר שינה, נושא האחסון הוא קריטי במיוחד. ישנם פתרונות עיצוביים יפיפיים הנותנים מענה פונקציונאלי ואסתטי, דוגמת ספסלי אחסון, מגירות בבסיס המיטה ואפילו מיטה מוגבהת על ארון קטן.

 

 
 

כל הזכויות שמורות © נירית ורד ליטוב - עיצוב פנים 2016           צור קשר